Kuchnia

kuchnia1

1) Dla gotujących samemu – nasz domek posiada w pełni wyposażony aneks kuchenny z lodówką, kuchenką, ekspresem do kawy, czajnikiem elektrycznym, kuchenką mikrofalową, naczyniami, garnkami i patelnią, do dyspozycji też grill ogrodowy… Zatem, do dzieła Kucharzu!

2) Dla tych, co lubią, jak inni gotują – zapraszamy po sąsiedzku (50m) do baru „Drewutnia” – słynącego z dań regionalnych, dziczyzny, a nade wszystko z potraw z pochodzących z okolicznych jezior ryb we wszelkich odmianach. Bar kusi smakiem smażonych i wędzonych ryb (tj. sieja, sielawa, węgorz, lin, okoń, dziki pstrąg) oraz potraw tradycyjnych i nietypowych (tj. zupa kurkowa, zapiekanka z kurkami, pierogi z grzybami, jesienią zupa gąskowa, zawsze flaki i golonka). Napoje do wyboru, procentowe i inne. Polecamy herbatę z samodzielnie przyrządzaną przez właścicieli żurawiną. Pychota!

drewutnia2

Ponadto w wielu okolicznych miejscowościach (Gołuń, Wdzydze, Wiele, Borsk) znajdują się ośrodki wypoczynkowe, hotele, pensjonaty, a tym samym różne punkty gastronomiczne. Do wyboru – bary, restauracje i tawerny, wszystko w promieniu 5-15 km, czyli najwyżej kwadrans drogi autem od naszego domku.